Emerytury po raz wtóry

Wydarzenia, ludzie, opinie, komentarze.

Re: Emerytury po raz wtóry

Postprzez swetoniusz » 16 lis 2009 13:32

Niesforny ten Pan Janusz 1200 Eklektezjasta, nieprawdaż, Pan Tereso ?. Nie chce Pani go strofować głownie dlatego, że poczytuje Pani sobie za punkt honoru nigdy nie zgadzać się z Gwiazdowskim, którego ma Pani za kogoś w rodzaju społecznego wichrzyciela czy też deprawatora młodzieży - nawet wtedy, gdy akurat Pani jego poglądy podziela :) ( bo tak zapamiętałem uroczą przepychankę w tej sprawie sprzed 2 lat już chyba ). Tak, wiem - pamięć mi dopisuje - szczególnie jaki mi kto ucho wykręca...
swetoniusz

Postprzez zapinio » 16 lis 2009 13:41

Panie Hans,
Czy oprócz tego by głosowac na PiS (który ma do zaproponowania by na niego głosować) ma Pan coś do zaproponowania ?
Bo wszyscy są głupi i wszystko jest złe zaś PiS to samo dobro, które nie bardzo wiadomo w czym się wyraża oprócz deklaracji samego PiS.
Podobnie jest z Panem.
Przy CAŁKOWITYM braku rozwiązania jakiegokolwiek problemu i braku JAKICHKOLWIEK propozycji rozwiązań czegokolwiek, krytykuje Pan i ośmiesza wszystkich i wszystko, sam się przy tym ośmieszając.

Reasumując.
Skoro wszystko ma pozostać jak jest (bo sienieda) to może wybierzmy SLD.
Oni mają dużą wprawę.
Że będzie mniej mszy za Ojczyznę...?
A o to już mniej(m)sza...
zapinio
Moderator

Postprzez Hans » 16 lis 2009 14:06

Panie zapinio, rozumiem Pański dyskomfort, bo uświadomienie sobie, że dżuma o której wyrażał się Pan z uznaniem, może się okazać gorsza od cholery, którą chce Pan zwalczać dżumą, może powodować dysonans poznawczy. Pozostaje więc jedynie Panu mącić wodę
Hans

Postprzez zapinio » 16 lis 2009 14:13

Ja nie mam żadnego dyskomfortu Panie Hans, bo ja nie głosuję na PiS...:-).
Zwracam tylko uwagę ,że swoimi wpisami udowadnia Pan tezę Michalkiewicza , że PiS niczym w istocie rzeczy się od PO nie rózni (ani od innych), bo niczego nie chce zmieniać.
Żadne wędki podawane Panu nie skutkują.
Za nic nie chce Pan przedstawić ŻADNEGO pomysłu na ...(oprócz pomysłu ,że nic sie nie da zrobić, który wg Pana, zdaje się, też jest pomysłem).
Proszę sobie też darować wtręty osobiste, bo na pyszczenie i tak Pan ze mną nie wygra...:-).
zapinio
Moderator

Postprzez Hans » 16 lis 2009 14:45

zapinio napisał(a):bo niczego nie chce zmieniać.

Typowo lewacki owczy pęd do zmian:)
Panie zapinio, za wszelkie takie zmiany, płacą prości ludzie i pół biedy, jeżeli jest to zmiana jakościowa. Ale powyższy wątek pokazuje, że nie jest. Czasami wystarczy zmienić styl, aby wszystko się zmieniło. Jest to znacznie tańsze. Ale tacy ludzie jak Pan, nigdy tego nie zauważą
Hans

Postprzez zapinio » 16 lis 2009 15:03

A w istocie...
Próba skończenia z epoką i spuścizną bolszewizmu to syndrom lewackości...:-).
Itd.

Do niczego nie dojdziemy poza tym, że PiS jest dobry , bo dobry jest...:-).
zapinio
Moderator

Postprzez Hans » 16 lis 2009 15:28

zapinio napisał(a):A w istocie...
Próba skończenia z epoką i spuścizną bolszewizmu to syndrom lewackości...:-).

Panie zapinio, nie chce mi się toczyć jałowych dyskusji.
Powiem tylko, że realizacja pomysłów, takich jak powyższy, otwiera drogę do rozkwitu bolszewizmu. Ja patrzę na skutki, a nie na intencje. Skutki mogę ocenić, a intencji mogę się tylko domyślać.
Hans

Postprzez zapinio » 16 lis 2009 15:37

Dyskusja udowodniła jedno.
Całkowitą impotencję ideową ,programową etc. i bezsens głosowania na jakąkolwiek partię wywodzącą się z pniaka...:-).

A teraz proszę wybaczyć , ale muszę się oddalić by jeszcze efektywniej kraść i nie głosować na PiS...
zapinio
Moderator

Postprzez Krzysiek » 16 lis 2009 16:06

Załóżcie sobie Partię Masarzy, Rzeźników i Plantatorów Wiśni. Albo Unię Antyopcyjną.

Ja tak myślę, że jeśli na kamienice znalazły się pieniądze, to i rząd jakosik wyskrobie grosza na emerytury.
W końcu emerytów jest nieco więcej od latyfundystów, no nie? Jakby co do czego ...
Krzysiek

Postprzez zapinio » 16 lis 2009 16:09

Krzysiek napisał(a):Ja tak myślę...

Niech Pan tego nie robi.
To Panu szkodzi.
zapinio
Moderator

Postprzez Krzysiek » 16 lis 2009 16:15

Ja tak sobie jednak myślę, że obecnie ponosimy koszty zaniechania w czasach zamierzchłych, jak i stosunkowo nie tak odległych, niezbędnych i radykalnych reform.
Krzysiek

Postprzez Hans » 16 lis 2009 17:05

wiklina napisał(a):On realnie funkcjonuje w UK.

A co tam było wcześniej?
Hans

Postprzez zapinio » 16 lis 2009 18:04

Lunapark...lupanar...?
zapinio
Moderator

Postprzez Teresa » 16 lis 2009 19:58

swetoniuszu, proszę jeszcze tylko zdradzić, czy to wiklina "zerżnął" pomysł CAS, czy odwrotnie?
T.
Teresa

Postprzez lektor » 16 lis 2009 20:37

Emerytura w UK sklada sie z kilku czesci;1)Podstawowa =minimum socjalne ok 95£/tydz.uzalezniona od osiagnietego wieku 60-65 lat i min.10 lat okresow skladkowych.2) tzw.2 emerytura panstwowa uzalezniona od dlugosci okresow skladkowych i wysokosci placonych skladek .3) Emerytura prywatna oplacana indywidualnie na prywatny fundusz emerytalny.Do tego dochodzi caly wachlasz benefitow(ulg ) dla grupy 1 i 2 .
lektor

Postprzez napoleonik111 » 16 lis 2009 20:40

wiklina napisał(a):
Hans napisał(a):Hehehe.. tęgie głowy w tej CAS-ie. Rozumiem, że to kolejny pomysł na biznes. Tylko dlaczego w tak prymitywny sposób zaprezentowany? No ale z drugiej strony, jak u tylu osób, zyskał on aplauz, to po co się wysilać? I dlaczego się dziwić, że obietnice cudaków od cudów, zyskały takie poparcie?
To nie jest ich pomysł!
On realnie funkcjonuje w UK.

i w IRL również
Ponoć w Nowej Zelandii dali sobie już spokój bardzo skutecznie z bismarkowym emerytalnym oszustwem...
http://www.max-profit.com.pl/inwestycje/klamstwo.php

Pierwsza nadchodzący krach systemu emerytalnego przewidziała Nowa Zelandia, gdzie pod koniec lat 80. emeryturę zastąpiono zasiłkiem wypłacanym z budżetu obywatelom, którzy ukończyli 68 lat. Państwo zrezygnowało z opodatkowania pracy obowiązkowym ubezpieczeniem emerytalnym, zostawiając troskę o własną przyszłość obywatelom. Krach czeka też polski system emerytalny. W najbliższym pięcioleciu podatnicy dopłacą 150 mld zł do wypłacanych przez ZUS świadczeń. Wraz z upływem lat nie będzie miał kto dopłacać. Oszczędzanie w drugim filarze równolegle z płaceniem składek ZUS nie uchroni nas przed skutkami nadchodzącej katastrofy demograficznej. - Czas najwyższy, by państwo przestało podtrzymywać iluzję, że dzisiejsze trzydziestolatki otrzymają emeryturę - uważa Anna Szreter-Morys, ekspert Centrum im. Adama Smitha. Likwidacja składek na ubezpieczenie emerytalne umożliwiłaby zmniejszenie bezrobocia (dzięki spadkowi kosztów pracy) oraz pozwoliłaby pracującym odłożyć pieniądze na starość...

PÓŁTORA MILIONA ZŁOTYCH W BŁOTO
Państwo, które obdziera nas ze skóry, każąc płacić horrendalne składki emerytalne, nie umie zarządzać pieniędzmi. Wszystkie są od razu wydawane na bieżące potrzeby budżetu. Ponad 40 proc. wpływów do budżetu państwa pochodzi z opodatkowania pracy, przedsiębiorczości i... świadczeń społecznych. Firma Expander wyliczyła, że na haraczu pobieranym przez państwo statystyczny Polak traci przez całe życie prawie półtora miliona złotych! Oszczędzając w ZUS i OFE, zgromadzimy około 662 tyś. zł, a odkładając na własną rękę, możemy liczyć na...1,95 min zł! Gdybyśmy pieniądze zabierane przez państwo wpłacali na fundusze inwestycyjne, emerytura, na którą moglibyśmy przejść po 42 latach pracy, wynosiłaby... 200 proc. naszych zarobków. Te wyliczenia dotyczą osób zarabiających 2 tyś. brutto - mniej, niż wynosi średnia krajowa! To, co zabiera nam państwo jako składki na ZUS, nie jest inwestowane, lecz jedynie waloryzowane o 0,75 wskaźnika tempa wzrostu płac. Przykład Nowej Zelandii pokazuje, jak duże korzyści daje odejście od bismarckowskiego systemu. l kwietnia 2007 r. wchodzi tam w życie dobrowolny system emerytalny. Każdy, kto rozpoczyna pracę, będzie mógł do niego przystąpić. Co miesiąc od 4 proc. do 8 proc. jego pensji przejmie nowozelandzki urząd skarbowy (jak widać, taka instytucja jak ZUS nie jest potrzebna!). Państwo nie gwarantuje stopy zwrotu z inwestycji i nie rekompensuje ewentualnych strat. Przed upływem 65. roku życia pieniądze będzie można pobrać, jeśli ktoś popadnie w tarapaty finansowe, będzie chciał wyemigrować lub zbudować dom. Zdaniem Micheala Cullena, ministra finansów Nowej Zelandii, dzięki temu programowi co roku 3 tyś. nowozelandzkich rodzin wybuduje sobie własny dom.
napoleonik111

Postprzez napoleonik111 » 16 lis 2009 21:38

janusz1200 napisał(a):
napoleonik111 napisał(a):
wiklina napisał(a):On realnie funkcjonuje w UK.

i w IRL również

Widzisz Wiklino, głupia kobieto, nakłamiesz, nakłamiesz i taki Napoleonik już w to gówno wdepnął. At, sprytna z Ciebie bestyja.
I dalej nie chcesz, głupia kobieto, nie chcesz powiedzieć, co to jest
National Insurance Contribution.
Nie wiem, co to jest IRL (In Real Life?), ale np. w takiej Irlandii, to ćwoki na pewno kłamią, głupia kobieto (http://www.citizensinformation.ie/categ ... in_ireland), że
Most employers and employees (over 16 years of age) pay social insurance contributions into the national Social Insurance Fund. In general, the payment of social insurance is compulsory.

Takiego wdepnięcia każdemu Polakowi życzę - zamiast ZUS'u. W stosunku do zarobków składka PRSI jest bardzo niska i jeszcze można ją legalnie obniżać, kupując np. roczne i miesięczne bilety na komunikacje miejską...
Co do IRLandzkiego ZUS'u i składek na niego tutaj sobie popatrz:
http://www.welfare.ie/EN/Publications/s ... lassA.aspx
I porównaj procentowo do zarobków i składek do ZUS i zobaczysz gdzie jest taniej i jaki to koszt stanowi dla zwykłego pracusia.

No ale jest jeszcze Nowa Zelandia i ich system - ponoć najtańszy i najlepszy na świecie. Cieszą się z niego tamtejsi emeryci i dzisiejsi pracusie, od których zabiera się tylko kilka procent zarobków...
http://www.emigratenz.org/new-zealand-pension.html
napoleonik111

Postprzez lektor » 16 lis 2009 22:04

Nie zgodze sie ze istnieje ZUS w UK .Instytucja nazywa sie Inland revenue i jest odpowiednikiem naszego urzedu skarbowego.
lektor

Postprzez zapinio » 16 lis 2009 22:12

Tak.tak.
Koniec.Koniec stanowczo.Koniec mówię.Koniec.KONIEC

[bo jeszcze się za dużo wyda...]
[nie ma nic gorszego od uświadomionego niewolnika]
zapinio
Moderator

Postprzez napoleonik111 » 16 lis 2009 22:19

janusz1200 napisał(a):Panie Napoleonik, to jest bicie piany. Temat zastępczy. Wiadomo, że ZUS jest i w Anglii, i Irlandii, wiadomo, że może i powinien być w Polsce lepiej zarządzany, wiadomo, że KRUS trzeba zlikwidować, do tego nie trzeba tworzyć tematów i rewolucji, wystarczy dobrze zagłosować.
Ja zresztą - jak każdy gada, to i ja - też onegdaj postulowałem takie rozwiązanie, że składka jest minimalna, kwotowa a nie procentowa i gwarantuje jakąś minimalną, głodową emeryturę.
Ale te wszystkie zmiany - jak i mój pomysł, do którego mam sympatię, jak każdy autor - są niepotrzebne. Wystarczy lepiej zarządzać ZUSem, nie dopuścić do jego okradania.

Oddanie sprawy emerytur w ręce rządu to jest straszny, horrendalny pomysł uzależnienia nas od urzędników rządowych, którzy będą przy tym majstrować kierując się politycznymi kalkulacjami. Już bez takich hamulców, które są przy ZUSie. Broń nas Boże!

To nie jest bicie piany. To jest walka o życie dla młodych pokoleń. Jeszcze raz powtarzam w normalnych krajach ZUS nie zabiera łącznie pracownikowi i pracodawcy więcej jak 10 procent kwoty, którą między sobą obracają. W Polsce często jest to ponad 30 procent. W normalnych państwach urzędników ZUS jest 1/10 tego co w Polsce a i budynki social welfare nie są tak okazałe i nie stoją w samych centrach miast jak to się ma w Polsce. Acha, co ważne w normalnych krajach ZUS nalicza się procentowo od zarobków i płaci go każdy, z drobnymi wyjątkami (bardzo niskie zarobki, poniżej pensji minimalnej). No i tu są równe państwowe podstawowe emerytury. Natomiast w Polsce czy dopiero startuje się z biznesem czy też zarządza się wielką korporacją z tysiącami pracowników to stawka ZUS jest sztywna i kwotowo równa dla obu przypadków, co oznacza zabijanie nowych przedsięwzięć zanim cokolwiek się zarobi. Wygrywają na tym oczywiście wielcy na rynku, którzy lobbują na rzecz utrzymania tego stanu rzeczy i mordowania potencjalnych konkurentów w zarodku, co z kolei oznacza drożyzne i ździeranie z klienta - no bo jak nie ma konkurencji to się można panoszyć i narzucać ceny dowolnie. Budżet też na tym traci. Zyskują tylko korporacje i przekupni administratorzy, parlamentarzyści, którzy za wylobbowanie interesu wielkich korporacji biorą grube sumy, bo przecież nie za frajer dupy nadstawiają...
Także administratorów trzeba odsunąć od naszych pieniędzy jak najdalej.
napoleonik111

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, polemiki, prasówka...